Toto je bomba!

Viac tu>>>

Dva dni som sa odmlčala, lebo som ešte pracovala na eBooku „100 okazov na angličtinu online“. Ide o elektronickú knihu, ktorá už nemá len 100, ale minimálne raz toľko odkazov… stačí nakliknúť a hráš sa do nemoty..

Takéto učenie sa, má však jeden háčik. Samotu. Hoci sú cvičenia interaktívne, jediným spoločníkom je počítač. Celkom iné je, ak sa nehráš s počítačom, ale S KAMARÁTOM..  Jasné! Kamarátove reakcie nie sú natoľko predvídateľné, je to ťažšie, živšie, zábavnejšie a.. oveľa viac podobné reálnemu životu. Máme rôzne stolové hry, ktoré sa dajú hrať v angličtine. Napríklad tieto:

IMG_20171025_084901

 

Lenže ja mám pre vás niečo lepšie. Dnes by som vám chcela viac napísať o mojom Kvartete anglicky, ktoré je navyše k stiahnutiu úplne zadarmo tu>>>, alebo aj dole, pod týmto článkom. To je úplná bomba!

Skôr ako popíšem, ako sa to presne hrá, zverím sa vám s jedným veselým zážitkom. Ono veselé bolo, aj keď sme nahrávali video. Na moje meniny. Prišiel gratulant a bolo po hre… Tam sme hrali tri>>>. (Viď na funpage.)

Ale predstavte si, že by nás bolo v obývačke šesť. A tak aj bolo- 6 tínejdž dievčeniec sa náhodou stretlo u nás. Chcela som to hneď využiť, že natočím také lepšie videjko, a hneď som vytiahla anglické kvarteto. „Teta to nemyslíte vážne!“ Pregúlili očami, že chcú ísť von. A dcérka hneď: “Dáš mi aspoň 1 euro, mami?“

Dostala som nápad. Hovorím: “Tu je euro, ale si ho musíš vyhrať, lebo ho nedávam tebe, ale do hry, pre víťaza. Budete sa hrať toto kvarteto. Ok? Ja idem do obchodu. Pa.“ Dievčence hneď začali rozdávať karty, lebo už prišla motivácia..

A najväčšia sranda bola, keď som sa po hodinke vrátila z obchodu. Dievčence boli už s úsmevom na odchode. Syn, len čo zatvorili dvere, komentuje: “To čo bolo? Neskutočne tu celý čas húkali, bľabotali, kvakotali.. Mami, ale predstav si, ešte aj ANGLICKY!!! Chápeš to?“ 🙂 🙂 🙂

V poslednom článku Muži verzus ženy, som sa zaoberala mozgom z hľadiska rozdielu pohlaví. Ale funguje tu ešte jedna vec v spojitosti s angličtinou. Zjednodušene: slovenčinu máme v mozgu uloženú v ľavej hemisfére, angličtinu v pravej. Kvalifikovaní učitelia angličtiny vedia, že je pri učení angličtiny nanajvýš efektívne, ak sa neprepína neustále slovenčina-angličtina, angličtina-slovenčina. Super je, ak zostaneme čo najdlhšiu dobu „namočení“ LEN v angličtine.

Preto ak si v zahraničí, obklopený cudzím jazykom, učenie funguje lepšie. Neprepínaš. Dobré je aj pozerať anglické filmy, počúvať piesne.. Ak zapojíš UCHO, OKO, je to fajn. Ale predstav si, že zapojíš aj RUKY, ÚSTA, JAZYK+ TÚŽBU VYHRAŤ! To všetko zapájaš v Kvartete anglicky. Oceníš, až keď to vyskúšaš. Napíš mi o skúsenostiach s hrou na jagana@janavlcanova.sk , budem rada. Možno sa mi podarí vďaka tebe karty ešte nejako vylepšiť.

Poznáš hru kvarteto z detstva? Musia hrať aspoň traja hráči, maximálne však ôsmi. Cieľom hry je zbierať  kvartetá (1kvarta= 4karty, čo k sebe partia). Víťazom je ten, kto má na konci hry najviac kvartet.

Karty sa všetky rovnomerne rozdajú. Nik nesmie vidieť tvoje karty. Hráč A si začne pýtať od hocikoho jednu kartu tak, že prečíta anglickú vetu, ktorá je hore na karte. Ostatní si sledujú, či na voľaktorej ich karte na vrchu nie je tá istá veta. Ak áno, majú sériu, ale ešte to nemusí byť presne tá karta zo štyroch v kvartete.IMG_20171025_073526

Hráč A číta preto ďalej- otázku, ktorá je na karte v strednom farebnom pruhu ( namiesto modrej hviezdičky doplní slovo, ktoré práve do série potrebuje). Odpovede na otázky sú dole na karte.

Ak hráč B kartu má, musí ju vydať hráčovi A a hráč A zase pýta ďalej..  Ale ak hráč B nemá kartu, tak ide on. A pýta si od hocikoho kartu on. Úspech v hre má ten, kto sleduje hru, a tak po chvíľke vie, čo si má od koho pýtať.

Jediným prísnym pravidlom je, že môžeš si pýtať len kartu zo série, z ktorej máš aspoň jednu kartu na ruke.

A teraz šup, stiahni si kvartetko a uč sa bez prepínania. Dokvartetovania!

 

Chceš dostávať moje najnovšie článočky?

Daj LIKE v hlavičke funpage www.facebook.com/jagana.school/

Ak chceš vedieť viac, tu je adresa webu www.janavlcanova.sk

ĎAKUJEM!

Jana Vlčanová
Učím, a tiež učím sa. Všestrannosť beriem ako dar. Túžim sa podeliť s tým, čo už viem. Píšem BLOG>> a som autorkou viacerých EBOOK-ov>>. Nájdeš ma aj na fb, pod názvom Jagana school
Komentáre