Muži verzus ženy

Keď som ako učiteľka robila so žiakmi skupinovú prácu, všimla som si, že zmiešané skupiny, teda také, v ktorých boli chlapci aj dievčatá, mali lepšie výsledky, ako skupiny čisto dievčenské, alebo čisto chlapčenské.

Vždy ma preto zaujímali články, ktoré rozoberajú rozdiely medzi mužmi a ženami. A voľačo som aj vyčítala… Priznajme si, že akékoľvek pokusy rozdiely zamlčať, alebo prehliadnuť, vyznievajú trápne.

Sme odlišní. A v tejto odlišnosti sme si vzájomne krásni a príťažliví. Dopĺňame sa. Potrebujeme sa. Ale je tu aj druhá strana mince. To, že nechápeme svoje odlišnosti, je zdrojom napätia, konfliktov a zranení. Poznáte to?

Predstavte si, naša odlišnosť je zapísaná aj v mozgu. Medzi pologuľami (hemisférami) mozgu, je taký mostík (corpus callosum), cez ktorý sa prenášajú vzruchy z pravej hemisféry na ľavú a opačne. Zjednodušene povedané:

ŽENY majú mostík väčší a redší. V praxi to znamená, že ženám skôr, ako  niečo urobia, sa vzruchy poprenášajú do viacerých centier mozgu. Teda vnímajú problém aj citovo, historicky, spájajú viacero súvisiacich faktov dokopy. Reagujú  celostne. Z tohto dôvodu je potom riešenie pomalšie, ale kvalitnejšie.

MUŽI majú mostík  menší a hustejší. V praxi to znamená, že mužom skôr, ako niečo urobia, sa vzruchy prenášajú len do centier priamo súvisiacich, navyše hustotou mostíka, veľmi  intenzívne. Z tohto dôvodu je potom riešenie rýchle a jednoduché.

Ani jedno z predchádzajúcich dvoch spôsobov nachádzania riešení NIE JE lepšie. Najlepšia pre život je RÝCHLA KVALITA. A sme doma. Tá sa dá dosiahnuť jediným spôsobom a to- spoluprácou mužského a ženského elementu.

Vychádza mi to, že úspešný zamestnávateľ má vo svojom tíme mužov aj ženy. Kvalitné spoločenstvo je zložené z mužov i žien. Dobré veci vznikli prácou mužov a žien. Dobrá rodina má mamku i tatka.

Doteraz som sa venovala mozgu. Bonus pre vedecké typy. Lenže ak ideme nižšie od mozgu, vidíme, že celé naše telá sa vzájomne dopĺňajú. Zapadáme do seba ako skladačky. Nevidíte to?

Sme stvorení ako muž a žena. Sme stvorení pre seba navzájom. Skúšajme, pasujme sa, hľadajme sa, nerobme rýchle uzávery typu „Vystačím si aj sama (sám)..“ Budujme identitu muža v chlapcovi. Budujme identitu ženy v dievčati.

Buďme mužmi a ženami!

Buďme sami sebou,

ale: ĽÚBME SA!

Lebo rovnica Tvorcu je ½ + ½ = 1

A len z tejto rovnice vzíde to najdôležitejšie: nový život.

 

Chceš dostávať moje najnovšie článočky?

Daj LIKE v hlavičke funpage www.facebook.com/jagana.school/

Ak chceš vedieť viac, tu je adresa webu www.janavlcanova.sk

ĎAKUJEM!

Jana Vlčanová
Učím, a tiež učím sa. Všestrannosť beriem ako dar. Túžim sa podeliť s tým, čo už viem. Píšem BLOG>> a som autorkou viacerých EBOOK-ov>>. Nájdeš ma aj na fb, pod názvom Jagana school
Komentáre