Počty do 100 bez prechodu cez 10! Druháci:)

„Кузьминa – золото, дважды серебро!“ Máme zlato a 2x striebro! Vybojovala nám ich Anastázia. Milé žieňa. Prišla z Ruska, kde dostala na výber: „Materstvo, alebo kariéra!“ Keď tlak zo strany športových kádrov neprestal, Nasťa sa zbalila a šup na Slovensko. Dokázala, že žena sa nemusí zriecť materstva, aby naďalej rozvíjala talent a žila naplno svoje sny…

Olympiáda v plnom prúde! Tak prečo to nevyužiť aj na hodine. Napríklad MATEMATIKA a olympijské kruhy. Nech si ich žiaci nakreslia do zošita. Modrý kruh= Európa, čierny= Afrika, červený= Amerika, žltý= Ázia, zelený= Austrália. Stačí tak na dva riadky druháckej 523jky. Pri každý kruh napíše žiak číslo, napríklad ako je na obrázku vyššie.

Následne učiteľ veľmi pomaly zadáva príklady. Žiačik ich spamäti počíta, môže si pomáhať prstami, počítadlom, číselnou osou… Ak má výsledok, nájde si podľa výsledku správny kruh a dá tam čiarku. Pri počtoch do 100 bez prechodu, musíme počítať s piatimi druhmi príkladov.

Obrázok2

 Všetky možné kombinácie príkladov som použila v podkladoch, ktoré si môžeš stiahnuť TU>>>

Ja často riešim spätnú väzbu tak, že si žiaci v laviciach vymenia zošity a výsledok hry si navzájom skontrolujú. V prípade čiarok a olympijských kruhov je to úplne jednoduché.

Pre tých, čo majú prázdniny, prikladám link na ďalší ŠPORTTIP>>>

Tak hor sa, olympionici!

web www.janavlcanova.sk
fb jagana school
you tube jagana school

Jana Vlčanová
Učím, a tiež učím sa. Všestrannosť beriem ako dar. Túžim sa podeliť s tým, čo už viem. Píšem BLOG>> a som autorkou viacerých EBOOK-ov>>. Nájdeš ma aj na fb, pod názvom Jagana school
Komentáre