Peter Sagan, BOJOVNÍK!

„Aha, tam je! Už ideee! Piaty, tretí, druhý!“

Stojíš pri telke a čakáš na posledné sekundy!

Nedýchaš a hľadáš ho očami!

Kričí celá rodina, jasáte ako blázni a skáčete od radosti!

Prvýýýýý je! V 27. rokoch je trojnásobným Majstrom sveta!

GRATULUJEME PEŤO!

Najlepší v histórii! Slovák! Si náš!

KLIKNI:

 

Peťko sa narodil v roku 1990 ako 4. a posledný v poradí. Fakt že bude štvrté dieťa v rodine na severnom Slovensku, v neistom porevolučnom období, určite nebolo jednoduché prijať. Ale hlbokoveriaci mama Helena a otec Ľubomír, z neho vychovali správneho chlapca.

Nikto vtedy netušil, že raz bude tešiť nielen celé Slovensko, ale aj svet. S horskou cyklistikou začal ako 9 ročný. Ťahúňom mu bol brat Juraj. Peter už vtedy šokoval víťazstvom v Slovenskom pohári, keď vyhral preteky na bicykli zo supermarketu.

 

Stal sa členom Dukly Trenčín a už v 2008 vyhral Majstra sveta juniorov na horákoch. Keď Peťa nevzal slávny Lefévre, šéf OPQS tímu svetovej cyklistiky k sebe, „pretože ho Peťo nepresvedčil“, zaškrípal naprázdno zubami pri jeho každom ďalšom víťazstve..

Peťo je neskutočný šoumen. Sledovať rozhovory s ním je vždy zábava, lebo je prirodzený, zdravo sebavedomý a bezprostredný. Máme ho radi nielen pre jeho víťazstvá, ale pre to, aký je. Obyčajne neobyčajný. Je samým sebou. Slušný divoch.

 

Celé Slovensko prestalo pozerať Tour de France , keď poslali Petra rozhodcovia domov po nespravodlivej diskvalifikácii. To, ako to on celé okomentoval a zvládol, hovorí za všetko..

 

A práve preto Peťa majú radi na celom svete. Dospelí i deti. Nezabudnem, ako vytiahol na pódium Športovca roka z vďačnosti „celé hľadisko“. Bolo to veľmi sympatické gesto, ako vyzdvihol, že bez týchto ľudí, ktorí sa o neho starajú, by nemohol víťaziť..

 

Na záver prikladám najčítanejší článok o ňom a zopár fotiek ..

Peťko, držíme ti palce naďalej!!!

144631604F24A.profimedia_0260310571_jpg1XJnBhCWTp7ZbA7Lcp8uCQ-Peter-Sagan38197787_303Peter-Sagan-thetimes.co_.uk_peter-sagan-united-lifepeter-sagan-world-championships-richmond-mens-road-race_3358468

 

Dnes, rok 2018 a TOUR de FRANCE, Peťko zatína v kopcoch zuby. Po ťažkom páde sa zdanlivé supervíťazstvo mení na pokorný vzdych. Nik z nás si nevie prestaviť, čo to je, prejsť horskú etapu s prevýšením 5000 metrov, s pomliaždeninami na polovici tela, s 18 timi štichmi.. Je to PÁN BOJOVNÍK! Veríme ti, Peťko, že to nevzdáš. Pre nás, pre príklad všetkým. Za to, za čo bojuješ! Ľubinkáme!

Ďalšie tipy pre školákov a ich učiteľov sú tu:

web www.janavlcanova.sk– jaganky zadarmo
fb jagana school– pridaj sa, lajkuj, zdieľaj
you tube jagana school– prihlás sa na odber

ĎAKUJEM!

Jana Vlčanová
Učím, a tiež učím sa. Všestrannosť beriem ako dar. Túžim sa podeliť s tým, čo už viem. Píšem BLOG>> a som autorkou viacerých EBOOK-ov>>. Nájdeš ma aj na fb, pod názvom Jagana school
Komentáre