Máte futbalistu alebo hokejistu?

„Prvoradý je tréning, čo tam po škole…“ zazvonil mi v ušiach výrok jedného otecka. Hoci som učka, fandím športu od malička :-). Preto sa snažím a na to pozrieť z jeho strany…

„Pravda. Áno, vízia je dôležitá. A tréning robí majstra. No ja som jedného takého futbalistu poznala, a zmenil názor, keď si zranil nohu. Vyše mesiaca nemohol na ňu stúpiť. Vtedy sme hrali iný FUTBAL.“ 🙂  Tento:

4x HERNÉ IHRISKO>>>  je tu. Ako na to? video k tomu je tu>>>

Tip pre otecka so synom, na nedeľu po obede. (Alebo na zábavnú matiku, do lavice.) Hrajú dvaja. Každý má svoju bránku.

V prvom rade sa naučte obaja strieľať ceruzkou, perom, alebo fixkou… Ukazovák dáš na vrch ceruzky a mierne zatlačíš vpred tak, aby sa ceruza skĺzla po papieri želaným smerom a zanechala stopu.

Ide to? Fajn. Teraz potrebujeme ihrisko. Nakresli si ho, alebo vytlač. Herný plán na foto je zameraný na matematiku prváka futbalistu. Má sa pri ňom naučiť perfektne počty do 10.

Ale ty si samozrejme urob ihrisko podľa toho, čo potrebuješ precvičiť. Ak sú to napríklad anglické slovíčka, alebo vzorce– nech sa páči, vpisuj a uč sa hrou!

Hru začína hráč A výkopom od brankára. Nahráva „ceruzkovou streľbou“ svojim hráčom družstva A.

Ak sa podarí ceruzku správne nasmerovať,  jej stopa pretína želaného hráča. Ten, skôr ako vystrelí ďalej, musí vypočítať príklad, čo má na drese. Gól=  trefa do brány súpera… (pozor na brankára, ak sa ho stopa dotkne, gól neplatí!)

VYLEPŠENIE: Ak máš problém so stopou ceruzky, že je slabá a nie je ju dobre vidno, prilož k nej pravítko a „pomyslene“ ju predĺž, či hráča naozaj pretína. Platí celá polpriamka vystreleným smerom do nekonečna.

Ak hráč A náhodou trafí hráča B, v hre pokračuje súper. Súper ide aj keď padne strela naprázdno. Ten nahráva svojim hráčom. Strieľa opačným smerom. Ak máte hokejistu, pokojne hrajte takto podobne HOKEJ.

IMG_20171219_222741

Keby vám veľmi nešla streľba ceruzkou, natrénujte si to vo FORMULOVEJ dráhe. Tam, kde stopa pretne okraj, postav svoju formulu:

IMG_20171219_221850 (1)

Ešte je tu jeden tip, zvlášť pre chlapcov. Bojový. VOJNA na otvorenom poli. Strieľať môžu všetci. Pešiaka vpredu zničí 1 strela, jazdca na koni 2 strely, tank 3 strely a na bunker vzadu treba 4 strely.. Zneškodnených vojakov zaškrtávame. Vyhráva ten, kto už nemá vojaka.

IMG_20171219_222831

Pre moralistov, k poslednej verzii: Ja viem, aj ja som mama a snažila som sa môjmu dieťaťu zbrane zakazovať…  Až kým som mu neobjavila na dvore celý arzenál všakovakých pahýľov a driev, z ktorých si tie zbrane aj tak napokon tajne urobil 🙂

Berme to pozitívne: „Chalan sa fiktívnym bojom pripravuje na reálny boj v živote“ …napríklad.

Prikladám  herné plány čisté (vpíš príklady)..

Sú štyri. Futbalový, hokejový, formulový a vojenský.

HERNÉ PLÁNY  čisté,

pripravené na vpísanie učiva, čo chceš precvičiť,

SI STIAHNI TU>>>

Dopríkladovania!

Ži hravo!

Jana

Chceš ma podporiť? Zdielaj kamarátovi 🙂

Chceš vidieť moje najnovšie príspevky?

Daj LIKE v hlavičke mojej funpage:

www.facebook.com/jagana.school/

Ak chceš vedieť viac, tu je adresa webu:

www.janavlcanova.sk

ĎAKUJEM!

Jana Vlčanová
Učím, a tiež učím sa. Všestrannosť beriem ako dar. Túžim sa podeliť s tým, čo už viem. Píšem BLOG>> a som autorkou viacerých EBOOK-ov>>. Nájdeš ma aj na fb, pod názvom Jagana school
Komentáre