Ako vytrhnúť veľrybe stoličku? (Alebo: prečo začínam blogovať?)

„Mami, čo potrebuješ pomôcť?“

,zatiahol falošný hlas. To práve zišiel z izby môj teenager a reaguje na vypnutie WIFI 🙂

Pred 10 sekundami som ju odpojila, lebo pohár mojej trpezlivosti pretiekol..

Na sedačke vidím pozoruhodné kôpky šatstva, riad sa množí, kôš zaváňa,.. a to sa neodvažujem pozrieť do detskej..

Hlavne, že notebooky a mobily svietia od rána do večera! Tak to by sme mali. Práve som bez hanby opísala veľrybu, s ktorou sa momentálne pasujem. Veľrybou nie je neporiadok. Čo tam po ňom.. Ale..

m

…bojím sa!

Decká, bojím sa, že nezažijete normálne vzťahy! Mám obavy, že neuvidíte čaro prírody a neoceníte ticho.. Hm? Dotknete sa tvarov, zvukov, farieb cez obrazovky? Stačia vám tie umelo vytvorené pocity? Stačí vám kmitajúca nástenka na fb, či instagrame? Viete, že slovo „re-klama“ znamená opakujúce sa klamstvo?

Dobre. Viem, že som zaťala! No dočítaj, prosím. Rozumiem, že svet obrazoviek je pútavý a je jednoduchšie napísať kamošovi správu, ako prejsť 100 metrov k jeho domu. No ver, že budeš šťastnejší, ak použiješ nohy a ruky, namiesto tlačítok na klávesnici.. Chápem, že si uprostred nejakej PC hry, ale ja som skutočná!

Lebo som tvoja mama. Lebo ťa ľúbim! Ľúbim ťa, aj keď často nemám čas, alebo som unavená.. Ale žijem, a tiež potrebujem dobiť baterku! Objím ma! Lebo..

…si najväčší poklad na tomto svete, ktorý tu mám!

Vytrhla som veľrybe stoličku? Aspoň som sa pokúsila. A budem sa pokúšať. Preto chcem blogovať. Dúfam, že tento článok na webe nájdeš.

Verím, že má zmysel vyvažovať „masky a klamstvá“ na webe, slovami srdca.

Rozhodla som sa riskovať a ísť z kožou na trh. Kto by nemal z toho obavy? A predsa, myslím si, že ak je človek úprimný, nič nepokazí. Vložiť srdce na obrazovku a napísať o tom, čo žijem. Čo poviete?

IN ENGLISH

„Mum, can I help you to tidy up?“ my son says. It is his reaction to turning off wifi 🙂

10 sec ago I have stopped it because I don´t feel as a happy mother. While I see my duties, my two teenagers have nonstop relaxation looking at mobile phones or computers.

This is a big whale for me as a mother!

I would shout: Don´t live with eyes on screen! Don´t miss real life and real relationships! I´m your mum and dad and friend.. I love you. Try to understand. I want you to be happy and full of real experiences.

Did I take a tooth from whale? I´ll try. By your own way. This is the reason why I ´ve started blogging. I hope you will find this!

 

Ďalšie tipy pre školákov a ich učiteľov sú tu:

web www.janavlcanova.sk– jaganky zadarmo
fb jagana school– pridaj sa, lajkuj, zdieľaj
you tube jagana school– prihlás sa na odber

ĎAKUJEM!

Jana Vlčanová
Učím, a tiež učím sa. Všestrannosť beriem ako dar. Túžim sa podeliť s tým, čo už viem. Píšem BLOG>> a som autorkou viacerých EBOOK-ov>>. Nájdeš ma aj na fb, pod názvom Jagana school
Komentáre